Хто такі вегетаріанці, що вони їдять?

Що їдять вегетаріанці?

Вегетаріанство – це не новомодне явище. Воно існувало ще багато століть тому. Піфагор, Платон і Сенека у свій час проповідували даний спосіб харчування. А сьогодні це не просто дієта, це ціла філософія і особливий спосіб життя. І все ж багато людей не до кінця розуміють, у чому ж полягає суть вегетаріанства. Що це таке? Як стати вегетаріанкою? Чи є вегетаріанство дієтою? Що їдять вегетаріанці? Постараємося розібратися в цих питаннях.

Що можна їсти вегетаріанцям?

Вегетаріанство загалом має кілька видів. Найсуворіше – називається веганство. Вегани не їдять м’ясо, рибу, яйця, молоко і мед. Лактовегетаріанці дозволяють собі їсти молочні продукти і мед, а ще і яйця. Існує такий напрямок вегетаріанців, які вживають тільки фрукти і іноді горіхи.

В чому суть вегетаріанства?

Яка ж основа вегетаріанства? Широко відомо, що вживання м’яса сприяє утворенню продуктів розпаду білків. Із-за цього в органах шлунково-кишкового тракту відбувається гниття, в результаті навантаження на органи видільної системи. Вегетаріанці вважають, що їх їжа таких процесів не провокує, тому їх харчування – це запорука довгого і здорового життя. Для багатьох це виявляється досить вагомою причиною, щоб раз і назавжди відмовитися від м’яса. А чи варто?

Чим збагатити вегетаріанський стіл?

Зі сторони може здатися, що їжа вегетаріанців одноманітна і понура: морква, картопля, буряк, помідори – що може бути нудніше? Однак це цілковита помилка! Для того щоб харчування було повноцінним і збалансованим, можна вживати не менше двох сотень різноманітних овочів, майже такої ж кількості фруктів і безліч видів горіхів. Виключений з тваринний білок з їжі, обов’язково має бути замінений на рослинний. Його можна знайти в бобових культурах, горіхах, пшениці і цвітній капусті. В цих продуктах достатньо білка, щоб заповнити людські запаси. А джерелами жирів стають рослинні олії, яких також є чимало: соняшникова, оливкова, рапсова, кукурудзяна, кунжутна тощо.

У чому переваги і недоліки вегетаріанства?

Користь від вегетаріанства очевидна. Такий спосіб життя допоможе полегшити стан організму при багатьох хворобах, зокрема при атеросклерозі, гіпертонії, ожирінні і гострому гепатиті. Рослинна їжа вже давно стоїть в дієтології на першому місці, при складанні меню. Вегетаріанська кухня – це здорова кухня, раціон якої передбачає наявність великої кількості вітамінів, мінералів і клітковини. Рецепти такої кухні повністю захищають людину від фастфуду, шкідливого холестерину, канцерогенів, неякісного м’яса та інших непотрібних і шкідливих для організму речовин. Подібна їжа не тільки корисна, але й смачна, крім того, її зовнішній естетичний вигляд часто вельми привабливий і збуджує апетит навіть у м’ясоїдів.

Які мінуси вегетаріанства? Цей вид харчування визнаний медиками, як адекватний, але побутують різні думки, адже той факт, що білок тваринного походження повинен входити в раціон здорової людини в кількості 30% від загального білка, підтверджується багатьма вченими.

Деякі дієтологи вважають, що суворе вегетаріанство призводить до нестачі вітамінів: заліза і цинку. А здорова людина, що відмовилася від продуктів тваринного походження, ризикує заробити білкову недостатність або гіповітаміноз.

Дітям вегетаріанство суворо заборонено, так як воно може послужити причиною відставання у розвитку. Літнім людям небезпечно залишатися без продуктів, що містять легкозасвоюваний кальцій, у зв’язку з підвищенням ризику розвитку остеопорозу. Шкідлива вегетаріанська дієта також для вагітних жінок і годуючих матерів.

Однозначної думки не існує. Важливо, щоб не було завдано шкоди здоров’ю. А бути вегетаріанкою або залишитися серед любителів м’яса, доведеться вирішити самостійно.

Схуднення за допомогою вегетаріанства

Як дієти, вегетаріанство дуже ефективний метод. Це доводиться дуже просто, в природі не зустрічається товстих вегетаріанців! Крім того більшість вегетаріанських продуктів входять до складу багатьох відомих дієт, адже що може бути більш дієтичним, ніж рослинна їжа!

Рецепти вегетаріанської кухні знайти дуже просто. Безліч книг і тематичних сайтів в інтернеті допоможуть дізнатися секрети смачної їжі, яка принесе одну тільки користь, адже продукти майже не вимагають термічної обробки.

Продукти вегетаріанського столу зараз дуже доступні, їх можна придбати на ринку чи в супермаркеті, можна не турбуватися про те, що ваше меню раптом стане нудним або одноманітним.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від herera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.