Яка користь від лікувального голодування?

Яка користь від лікувального голодування.

З давніх часів люди використовували голодування, як засіб зцілення від багатьох хвороб. Знаменитий Авіценна часто прописував його своїм пацієнтам. Індійські йоги за допомогою голодування домагалися стану просвітлення – «самадхи». Всі ці факти свідчать про високу цінність цього методу лікування.

З історії

Самим знаменитим пропагандистом лікувального голодування в двадцятому столітті був Поль Брегг. На своєму прикладі він домігся неймовірних результатів, вилікувавшись від численних захворювань, якими страждав з дитинства. Одужавши, Брегг продовжував практикувати голодування протягом всього свого життя і прожив 95 років, померши не від старості, а в результаті трагічної випадковості під час занять серфінгом.

В СРСР лікувальне голодування, як засіб, що допомагає виліковувати багато серйозних захворювань, застосовував професор Ю. Миколаїв. Називалося воно трохи інакше – розвантажувальна дієтична терапія. Хороші результати були отримані професором при лікуванні неврозів, депресій. В області пульмонології – бронхіальної астми. Учні та послідовники професора Миколаєва продовжують з успіхом впроваджувати цей спосіб лікування і в наші дні, незважаючи на критичні висловлювання багатьох лікарів, які вважають голодування шкідливим для здоров’я.

Також розвитку лікувального голодування активно перешкоджають великі фармацевтичні компанії, розуміючи, що позбудуться мільярдних прибутків, якщо багато хвороб будуть виліковуватися подібним чином.

Користь лікувального голодування

У чому ж користь цього методу, який так широко використовується багатьма авторитетними лікарями в своїй практиці і так жорстко критикується їх же колегами? В результаті серйозних досліджень, підтверджених документально, було отримано достатньо доказів, що при голодуванні відбувається глибока чистка організму від шкідливих шлаків і токсинів. При правильному застосуванні голод перетворюється в ліки. Але тривалі терміни лікування цим методом (більше 5-7 днів), повинні проводитися під строгим наглядом досвідчених фахівців в умовах стаціонару.

Лікувальне голодування.

Перед початком голодування слід налаштуватися емоційно. Почитати відповідну літературу на цю тему і зрозуміти, що ніякої шкоди цей метод не принесе, а навпаки – допоможе перемогти хворобу. Створивши позитивний настрій, захопившись ідеєю самозцілення, буде набагато легше перенести ті неприємні відчуття, які можуть виникнути в процесі голодування. Знаючи, що головний біль, загострення деяких суглобових болів – означає звільнення від токсинів, що накопичилися в цих органах, людина не буде відчувати почуття страху від того, що зашкодить собі.

Не отримуючи джерела їжі з продуктів, організм використовує свої внутрішні ресурси, переходячи на «ендогенне» харчування. Тобто використовує свої власні білки, жири і вуглеводи. Найважливішим за значущістю вуглеводом є глюкоза, без якої неможлива робота мозку. Але через добу, без зовнішнього надходження, запаси глюкози в організмі закінчуються, і він починає отримувати її з білка, зокрема з білка м’язів. Також для отримання глюкози організмом використовуються жири. Переробляючись в печінці і розпадаючись на кетонові тіла, жири замінюють мозку глюкозу.

В режимі повної відмови від їжі людина може прожити до двох місяців, але голодувати слід строго під наглядом лікарів, фахівців з лікувального голодування. Головне не пропустити той момент, коли рівень витрат власних білків перейде допустиму межу.

Величезна користь голодування полягає в тому, що використовуючи свої власні ресурси, як джерело їжі, організм починає переробляти в першу чергу непотрібні, хворі тканини. Суглоби звільняються від накопичених токсинів, починають рухатися вільніше. При курсовому застосуванні голодування застосовуються: масаж, баня, різні лікувальні ванни, дозовані фізичні вправи. Все це допомагає кращому обміну речовин, швидкому видаленню накопичених в організмі метаболічних відходів.

Протипоказання

Протипоказанням до використання цього методу є хвороби нирок. При голодуванні всі системи та органи відпочивають, працюють тільки нирки. Якщо нирки будуть не цілком здорові, вони можуть не впоратися з виведенням великої кількості шлаків і токсинів в процесі очищення організму. І людина отруїться власними отруйними відходами.

Пройшовши під наглядом фахівця один або кілька курсів лікувального голодування, кожен пацієнт має шанс набагато поліпшити свій стан здоров’я, а іноді і повністю позбутися від давнього хронічного захворювання.

Підсумовуючи все вище сказане, може варто задуматися про можливості дані нам самою природою, що допомагають зцілитися від багатьох недуг природним шляхом. Це дозволить скоротити в процесі лікування застосування сильнодійних пігулок і уколів, які нерідко мають негативні побічні дії.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.