Користь риби в харчуванні підлітка

Користь риби в харчуванні підлітка

Морепродукти нині можна зустріти в будь-якому магазині, одвічне питання стоїть тільки в тому, наскільки вони якісні. Риба володіє рядом корисних властивостей, тому будь-якій людині бажано включити її в свій раціон хоча б іноді. Не можна недооцінювати корисність морських продуктів. Найбільше цієї їжі потребують підлітки, у яких тільки розвивається організми, і яким потрібно багато вітамінів та корисних елементів.

Білок — це основна причина, чому варто їсти рибу. Як відомо, він сприяє зростанню організму, його розвитку, зміцненню кісток. Морепродукти потрібні підліткові. Не варто дивуватися, що дитина малого росту, якщо при цьому вона не їсть риби. Організму не вистачає головної складової, яка допомагає засвоїтися кістковим і м’язовим тканинам.

Поки підліток росте, його організм втрачає безліч потрібних елементів, так як витрачає багато на дорослішання. Тому досить часто у дітей імунітет стає слабкішим, і дитина легко піддається різним захворюванням. Він потребує мікроелементів для підтримки імунної системи. Звичайно ж, риба багата ними — це цинк, селен і йод.

Підлітковий період — найбільш стресовий час для людини. Він втрачає багато часу і сил. Стрес заважає роботі і зосередженості. Тому не потрібно нехтувати зайвий раз здоров’ям дитини, слід давати їсти більше риби. Так як вона збагачує організм корисними жирами. Це жири Омега-3. Дві третини яких формують людські нервові клітини. Їх можна знайти достатню кількість в такій рибі, як форель і скумбрія. І найголовніше — організм ці жири самостійно виробляти не вміє.

Крім того, риба допомагає розумовому розвитку підлітка, що було підтверджено вченими. У Швеції провели дослідження аналізу можливостей мозку дітей, які хоча б раз на тиждень харчувалися рибою та гамбургерами. Молодь, яка з тринадцяти або чотирнадцяти років їла рибу, показала результати на іспитах вищі. А та, яка вживала тільки м’ясо — нижчі.

Часто виникає проблема у тому, що підлітки не хочуть і не люблять їсти рибу. Що ж тоді?

Часом так виходить, що у людини може бути алергія або організм неспроможний нормально сприймати цю їжу. Але є випадки, коли батьки з самого дитинства не привчали дитину до риби, або самі її не їли, і тому не давали дитині. І як бути?

Все просто. Командна робота завжди здається легшою для бажаючих, природно, працювати командою. Вся сім’я може підтримати підлітка. Всі разом можуть почати додавати в свій раціон рибу, але тільки поступово. Організму досить просто і швидко засвоїти її, так що це не викличе ніяких особливих труднощів, особливо для примхливих осіб. Початок — це проста відварна риба, щоб не робити відразу велике навантаження. Порції можна поступово збільшувати.

Разом освоювати щось нове куди легше. Тому такий підхід до звикання тільки допоможе поліпшити роботу організму всієї родини. І, безсумнівно, особливо в наш час для підлітків важлива здорова їжа.

З часом здорове харчування стало модним і поширеним, так що не варто забувати про морепродукти, які можуть допомогти, як у фізичному розвитку, так і в розумових здібностях. Це багатюще джерело поживних речовин, необхідне і для дорослої людини, особливо для тої, у якої постійні бурчання в животі.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від соня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.