Вплив зайвої ваги та ожиріння для здоров’я

Вплив зайвої ваги та ожиріння для здоров'я.

У сучасному суспільстві все більше стає нормою наявність зайвої ваги. Подивіться на вулицю і людей, оточуючих нас – здивуєтеся, як багато з них із зайвою вагою, або з ожирінням. За даними статистики, приблизно 60% населення Європи і США страждають від надмірної ваги. Здавалося б, що в цьому поганого? Але мало хто знає, що переважна більшість сучасних хвороб, таких, як цукровий діабет, хвороби серця, підвищений артеріальний тиск, артрити і артрози суглобів, а також онкологічні новоутворення, безпосередньо пов’язані з наявністю надлишкової ваги в організмі. У даній статті ми розберемо шкідливий вплив зайвої ваги та ожиріння на здоров’я людини.

Трохи статистики

Відповідно до медичної статистики:

  • артеріальна гіпертонія зустрічається в три рази частіше у повних людей, ніж у худих;
  • атеросклероз і пов’язані з ним хвороби серця у повних людей зустрічаються в два рази частіше, ніж у людей з нормальною вагою;
  • ймовірність розвитку цукрового діабету у повних людей в десять і більше разів вища, ніж у худих;
  • люди з надмірною вагою живуть в середньому в 1,5 рази менше, ніж люди з нормальною вагою.

Зайва вага і здоров’я серцево-судинної системи

Наявність зайвої ваги серйозно підвищує навантаження на організм і призводить до відкладення в судинах шкідливих речовин, зокрема, холестерину. Все це в кінцевому підсумку призводить до цілого ряду серйозних і найчастіше необоротних захворювань – атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба серця. Підсумок всього цього – інсульти, інфаркти, рання смерть організму.

Зайва вага і цукровий діабет

Регулярне гіпер-калорійне харчування, відсутність фізичних навантажень і шкідливий раціон харчування призводять до зниження інсулінової чутливості рецепторів. Це змушує ендокринну систему виділяти більшу кількість інсуліну, щоб хоч якось знизити рівень цукру до норми. З часом така робота на знос призводить до хронічного порушення в роботі ендокринної системи і викликає діабет. Він же в свою чергу призводить до хронічної ниркової недостатності і погіршення загоєння ран, що нерідко призводить до гангренам і ампутації кінцівок. Повні люди найчастіше страждають хворобами сечостатевої системи – дискінезія жовчовивідних шляхів, хронічний холецистит і жовчнокам’яна хвороба.

Зайва вага і гормони

Згідно з численними дослідженнями, наявність зайвої ваги та ожиріння призводить до істотного зниження вироблення статевих гормонів. Особливо це стосується чоловіків. Подивіться на будь-якого товстого чоловіка – скрізь присутні жіночі риси: вузькі плечі, широкий таз, ожиріння в області молочних залоз тощо. Все це в кінцевому рахунку призводить до того, що чоловік стає все більше схожий на жінку, відбуваються порушення в статевій сфері, пригнічуються чоловічі риси і властивості характеру.

Як впливає ожиріння на здоровя.

Зайва вага і суглоби

Наявність зайвої ваги істотно підвищує навантаження на суглоби, особливо якщо людина практично не відчуває ніякої фізичного навантаження. Наприклад, за життя в мегаполісах, де вся фізична активність зводиться до того, щоб злізти з дивана, дійти до машини і плюхнутися в офісне крісло на роботі. Все це призводить до зменшення м’язової маси, яка вже і так слабо виконує свої функції, і все навантаження лягає на суглоби та зв’язки.

Все це досить швидко призводить до артритів, артрозів і остеохондрозу. У підсумку складається, на перший погляд, нелогічна ситуація – фізичного навантаження практично немає, а зношені суглоби сильніше, ніж у виступаючих пауерліфтерів. У свою чергу, згідно з дослідженням Каліфорнійського університету (2015), зниження маси тіла зменшує ризик остеоартриту.

Правильні висновки

Наявність вищевказаних наслідків зайвої ваги та ожиріння не говорить про те, що потрібно у що б то не стало, як можна швидше худнути. Швидка втрата ваги є також дуже шкідливою для організму і може призвести до лікарняної палати. Правильний висновок з усього написаного полягає в тому, що необхідно регулярно дотримуватися правильного режиму і раціону харчування.

Зайва вага та ожиріння в людини.

Для схуднення відмінно підходять низькокалорійні дієти, при грамотному використанні яких можна постійно втрачати вагу, і при цьому не чинити шкідливої дії на організм. Всупереч помилкам багатьох, здоровий спосіб життя і правильне харчування, при грамотному підході, нічим не гірше безконтрольного харчування, зловживання шкідливою їжею і шкідливих звичок.

Все залежить тільки від вас і ваших бажань: хочете жити здоровою довгим життям і відчувати себе відмінно в будь-які роки – робіть це, не хочете – можете далі продовжувати ліберально ставитися до своїх слабкостей, нарікати на генетику, обмін речовин і відсутність можливостей. Вибір завжди за людиною особисто.

Оцінити будь ласка статтю:

Схожі записи:

Коментарі

  1. Від Анна

  2. Від Наталья

  3. Від Svetlana

  4. Від Ксенія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *